Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BCMPS2089C1ZI
Call 07942654667 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 125 Piece
Product Brochure
| Thickness | 0.05mm-10mm |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Cable Tray Coating | Pre-Galvanized,Hot-Dip Galvanized,Powder Coating |
| Size | All Standard Sizes |
| Material | Stainless Steel |
| Hole Size | 0.2mm-300mm |
| Hole Shape | Square |
We are leading manufacturer of Stainless Steel Perforated Cable Tray and our product is made of good quality.
View Complete details
Product Brochure
| Brand | KR |
| Corrosion Resistance | YES |
| Usage/Application | INDUSTRIES, TEXTILES, HOME |
| Size | CUSTOMIZED |
| Country of Origin | Made in India |
| We deals only in | South India Only |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Material | Steel |
| Surface Finishing | Coated |
| Usage/Application | Industrial |
| Cable Tray Coating | Galvanized Coating |
| Length | 2400 mm, 3000 mm |
| Width | 50-900 mm |
We are leading manufacturer of Horizontal Bend Cable Tray and our product is made of good quality.
View Complete details