Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BCMPS2089C1ZI
Call 07942654667 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Material | Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Length | 2500 mm |
| Surface Treatment | GI |
| Surface Finish | Coated |
| Thickness range | 1mm to 3mm |
We are leading manufacturer of Cable Tray Cover and our product is made of good quality.
View Complete details
| Thickness | 10 mm |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Brand | KR |
| Usage/Application | INDUSTRIES, TEXTILES, HOME |
| Country of Origin | Made in India |
| I deals in | NEW |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 150 KG
Product Brochure
| Usage/Application | Industrial |
| Coating | Zinc coating |
| Material | Stainless steel |
| Shape | Z shape |
| Tensile strength | 0.50mm-0.80mm |
| Thickness | 0.6-6 mm |
We are leading manufacturer of Z Section and our product is made of good quality.
View Complete details
Product Brochure
| Shape | Zshape |
| USAGE/APPLICATION | INDUSTRIAL |
| COATING | ZINC COATING |
| MATERIAL | Stainless Steel |
| tensile strentgth | 0.50 mm -0.80mm |
| Thickness | 0.6 - 6mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Cable Tray Coating | Galvanized Coating |
| Material | Metal |
| Application | Industrial |
| Load capacity | 100-400kg |
| Weight | 7Kg |
| Width | 600mm |
We are leading manufacturer of Cable Tray Support and our product is made of good quality.
View Complete details
Product Brochure
| Size | CUSTOMIZED |
| I Deal In | New Only |
| Brand | KR |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | CUSTOMIZED |
View Complete details