Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BCMPS2089C1ZI
Call 07942654667 82% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 150 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm to 3 mm |
| Tray Type | Perforated Cable Tray, Ladder Type Cable Tray, Channel Type Cable Tray |
| Cable Tray Coating | Powder Coating,Pre-Galvanized & Hot Dip Galvanized Coating |
| Material | Stainless Steel |
| Size | All Standard Sizes |
| Height | 25 mm to 150mm |
| Length | 2500mm |
| Width | 50 mm to 600mm |
View Complete details
Product Brochure
| Cable Tray Coating | Galvanized Coating |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Brand | KR |
| Sheet Thickness | As per requirement |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Grade | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial/commercial |
| Size | customised |
Additional Information:
View Complete details