Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BCMPS2089C1ZI
Call 07942654667 82% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Usage/Application | INDUSTRIES, TEXTILES, HOME |
| Brand | KR |
| Country of Origin | Made in India |
| I deals in | NEW |
Additional Information:
View Complete details
| Material | Galvanized Iron |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Thickness | 2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 250 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.5 mm to 3 mm |
| Cable Tray Coating | Powder Coating, Pre-Galvanized, Hot-Dip Galvanized |
| Size | All Standard Sizes |
| Material | GI,MS & SS |
| Color | Silver |
| Tray Type | Ladder Type Cable Tray |
Gi Ladder Cable Tray price in Tamilnadu
We are leading manufacturer of Ladder Type Cable Tray and our product is made of good quality.
Materials Available: GI, MS & SS
Additional Information:
View Complete details
| Material | Galvanized Iron |
| Cable Tray Coating | Pre-Galvanized |
| Size | 50MM TO 1000MM |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Shape | Ladder |
| Sheet Thickness | 1MM TO 2.5MM |
| Brand | KR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Cable Tray Coating | Pre-Galvanized |
| Shape | Rectangular |
| Material | Galvanized Iron |
| Size | 50MM TO 1000MM |
| Sheet Thickness | 1MM TO 2.5MM |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 150 Meter
Product Brochure
| Size | All Standard Sizes |
| Material | GI |
| Cable Tray Coating | Powder Coating, Hot-Dip Galvanized, Pre-Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 150 |
Gi Ladder Cable Tray In Coimbatore
We are leading manufacturer of G.I. Cable Tray and our product is made of good quality.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Meter
Product Brochure
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Cable Tray Coating | Galvanized Coating |
| Size | As per requirement |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 150 Meter
Product Brochure
| Material | Steel |
| Sheet Thickness | 2 |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Coated |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness range | 0.8 to 3mm |
| Width | 200-800mm |
Gi Electrical Cable Tray in India
We are leading manufacturer of Electrical Cable Tray and our product is made of good quality.
Additional Information:
View Complete details